Šišky s ...

Na tento jednoduchý recept je důležité si připravit domácí bramborové těsto. Recept, jak jednoduše na něj, již v receptech najdeme. Z těsta si uválíme malé válečky ve tvaru šišek a šupky do vroucí a osolené vody.

Teď přichází na řadu mák. Upřímně, já používám již koupený mletý mák, ale pamatuji doby, kdy jsme jej u babičky v mlýnku mleli. Mělo to své kouzlo a i na takové drobnosti je jasně patrné, že spěcháme čím dál rychleji. Tak tedy koupený či umletý mák smícháme s moučkovým cukrem. Druhá varianta je opražená strouhanka. Ta má také co do sebe a ne že ne. Na suché pánvi si opražíme strouhanku do zlatova a taktéž, stejně jako v první variantě mák, smícháme s moučkovým cukrem.

V kastrůlku si na kamnech (tady nepoužívám mikrovlnku) rozpustím kus másla (ne margarín). To už šišky vyplavaly na hladinu a je potřeba je vyndat. Hned s nimi na talíř, posypat dostatečně mákem nebo strouhankou s cukrem a přelít rozpuštěným máslem. Rychlé sladké jídlo, které chutná nejen dětem. I my si občas na takové dobrotě pochutnáme. Přejeme dobrou chuť a jdeme se do nich pustit.