Úvod

Vítejte u Šebíčků,

máme tady rok 2024 a ani v něm nemáme nic proti moři, vysokým horám či pouštnímu písku. Ale jako vlastenci míříme spíše k tomu našemu, českému moři, skaliskům, vodopádům, ale i hlubokým pralesům. Protože právě ta naše malá zemička skýtá více než mnoho krásných míst. Právě o těch, která jsme opravdu navštívili, ale i těch jim méně či více vzdálených, vám v sekci "výlety" něco málo prozradíme společně s tajemstvími našich měst a vísek. Třeba se vám stanou inspirací.

A co si budeme nalhávat, takové cestování leckdy vyžaduje místo, kde hlavu složit, nebo kde se pohostit, i o takových přinášíme naše poznatky bez zbytečného přibarvování v "ubytování" a "k výletu dobrotu".

U jídla ještě chvíli zůstaňme, neboť i bez výletu musí být člověk živ. Jídla a hlavně recepty nás, úplně obyčejných lidí, kteří si tu a tam doma něco uvaří, upečou nebo vypálí, přinášíme v "domácí stravě".

Vše, co zde uvádíme, je naší tvorbou bez sponzorů, reklam, bez cenzury a naprosto reálně tak, jak nám to život naservíroval. Rozhodně to stálo a stále stojí za to, proto

... neseďme doma a pojďme ven ...