slepičí rizoto

Tenhle způsob rýže dělá každý jinak. Tolik způsobů příprav snad žádné jiné jídlo nemá a přitom nejde vůbec o výmysl východu, jak by se mohlo zdát, ale o úpravu rýže, jež vznikla až tady v Evropě. U nás nejraději děláme to nejjednodušší na přípravu, přesto gurmánsky naprosto luxusní, respektive má milovaná manželka, ale přípravu zvládne opravdu každý.

Postačí nám hrnec, kuře či slepice, rýže, sůl a maggi a na drobno nasekaná čerstvá petrželka. Na posyp může a nemusí být strouhaný sýr.

V hrnci si dáme pozvolna vařit slepici, popřípadě kuře. Po uvaření jej vyjmeme a dáme do vývaru vařit rýži. Ta nám vývar pomalu ale jistě vypije, musíme tak mít připravenou převařenou vodu na zalití, aby nám rýže nevyschla. Slepici či kuře obereme, abychom maso oddělili od kostí, které nedáváme domázím mazlíčkům. Kuřecí kosti jim lehce způsobí vnitřní poranění a v častých případech smrt. Argument, že ono jim to chutná je blbost, oni neví, že to není k jídlu. Vraťme se k polévce. Maso natrháme a smícháme s uvařenou rýží do měkka až do rozvařena. Rizoto musí být trošku mazlavé. Promícháme a na závěr smícháme s nasekanou petrželkou. Solí a několika kapkami maggi dochutíme a máme hotovo. Tak už jen dobrou chuť.